Pagrindo paruošimas

Pirmasis darbas turėtų būti žemės, kur bus klojamos trinkelės, sutankinimas. Dėmesį ypač reikėtų skirti jo drenavimui. Jei gruntas drėgnas ir nelabai tvirtas, reikėtų naudoti specialias geosintetines medžiagas. Kita vertus, jei gruntas smėlėtas, dažnai visiškai nereikia kloti laikančiojo sluoksnio. Užbaigtas apatinio pagrindo paviršius turi būti lygus, be duobių, be paliktų vėžių, įdaubų, atliekų arba kitų defektų. Matuojant lygumą, plyšiai po 4 metrų ilgio liniuote neturi būti didesni kaip 2.0cm.

Atramos grįstai dangai paruošimas

Skersinis atramos nuolydis turi atitikti skersinį išorinės dangos nuolydį. Atraminio sluoksnio storis būna 2-5 cm. Viršutinės ribos viršyti negalima, nes, veikiant eksploatacinėms apkrovoms, gali deformuotis išorinė danga. Kaip atraminis sluoksnis tinkamiausias yra 0-2 arba 0-4 mm frakcijos smėlis, 1-3 arba 2-5 mm skalda, taip pat trupinto smėlio ir 0-5 mm skaldos mišinys, stambių dalelyčių dydis neturi viršyti 8 mm.

Taisyklingas klojimas

Plyteles ar trinkeles reikia kloti tiksliai pagal aukštį, nuolydžio kampą ir įvertinus kelio kryptį, paliekant reikiamo dydžio plyšius. Siekiant, kad siūlės būtų tiesios, maždaug kas trys metrai nutiesiamos išilginės virvelės. Žymint didelius plotus, būtina virveles ištempti dviem kryptimis ir kas 1-3 m kontroliuoti, kaip išlaikomi tiesūs kampai. Kaip grįstų paviršių įrėminimą reikia naudoti į betoną klojamus bordiūrus arba kraštų elementus. Tokias užtvaras kloja prieš įrengiant išorinę grindinio dalį, kad būtų užkirstas kelias skersiniams nukrypimams ar akmenų sėdimui. Atsiremiančios į pastatus grindinio atkarpos klojamos taip, kad paviršiniai vandenys tekėtų ne prie pastato, o nuo jo. Priešingu atveju būtina numatyti nutekamuosius griovelius ir lietaus vandens kanalizaciją prie pastato.

Įranga trinkelių klojimui

Siekiant iš trinkelių iškloti kokybiškus ir ilgaamžius paviršius, reikia naudoti šiuolaikinę techniką. Per stipraus presavimo reikia vengti, kad plytelių kampai nesuskiltų. Paprastai vibracinės plokštės su darbine 130kg mase tinka tankinti grįstus iki 6 cm aukščio paviršius. 8-10 cm aukščio grįstų paviršių tankinimui naudojamos 170-200 kg vibracinės plokštės. Dar storesniems grįstiems paviršiams tankinti reikia naudoti nuo 200 iki 600 kg masės vibracines plokštes, turinčias 30-60 kN išcentrinę jėgą.

Galutinis paviršiaus apdirbimas

Baigtą tankinti išgrįstą paviršių reikia apibarstyti smėliu, kuris turi kurį laiką pasilikti ant šio paviršiaus, kad gerai užpildytų visas siūles. Ypač aktualus siūlių užpildymas yra mašinų plovimo aikštelėse ir degalinėse. Norint parinkti tinkamą užpildančią medžiagą, reikia įvertinti klimato ir eksploatacines sąlygas.